همه چیز درباره پوشینه بزرگسال (پوشک بزرگسال)

برخلاف تصورعام که زندگی درگذشته اسان تر وطول عمر افراد بیشتر بود ، با پیشرفت علم ،تکنولوژی و بهداشت از روزمره ترین و جزئی ترین امور گرفته تا اهم مسائل ، همه و همه به طرز چشمگیری آسان شده اند. بیماری هایی که تا چند دهه پیش باعث نقص عضو یا فوت میشد به راحتی تشخیص و درمان میشوند.فقط کافیست به اطرافمان نگاه کنیم و همه چیز را حتی با 10 یا 20 سال گذشته مقایسه کنیم از ماشین ظرفشویی گرفته تا پوشک بچه و بزرگسال . همه چیز در جهت بهداشتی بودن و درضمن آسان شدن امور پیشرفت کرده است.

امید به زندگی یک شاخص آماری است که نشان می‌دهد متوسط طول عمر در یک جامعه چقدر است یا به عبارت دیگر هر عضوی از آن جامعه چند سال می‌تواند توقع حیات داشته باشد. هر چه شاخص‌های بهداشتی و همچنین درمانی بهبود یابد امید به زندگی افزایش خواهد یافت .به نقل از خبرگزاری ایسنا در مصاحبه با دکتر ایرج حریرچی هم اکنون میزان امید به زندگی برای زنان ایرانی 78.4 سال و برای مردان ایرانی 73.8 سال است. امید به زندگی از دهه 40 شمسی تا کنون 25 سال افزایش یافته و این پیشرفت چشمگیر طی 4 دهه ناشی ازبهبود زیرساخت های بهداشتی و اجتماعی است.

اجتماع امروز خوشبختانه بسیار دید بازو واقع گرایانه ای دارد و در این سمت همچنان پیشرفت میکند.درک لزوم استفاده ی به جا از کالاهای به روز شده از موارد حائز اهمیت است.درک این موضوع که وسایل بهداشتی مانند  کاندوم ، پد بهداشتی بانوان و پوشک بزرگسال به اندازه استفاده از ادکلن یا کرم مرطوب کننده یا مسواک در زمان خودامری ضروری و طبیعی است قدم بزرگی در این پیشرفت محسوب می شود.

پوشینه بزرگسال یا پوشک بزرگسال یکی از کالاهای بهداشتی است که لزوم مصرف به جای آن هر روز پررنگ تر میشود و کاربردهای آن گسترده تر از ذهنیت عموم است . در ابتدا برای درک علمی این ابداع کارآمد بهتر است کمی به ساختار آن بپردازیم.


 

ساختار پوشینه بزرگسال (پوشک بزرگسال)

 

پوشینه یا پوشک ، پدی مانند لباس زیر است که به همان سهولت نیز قابل استفاده است. هر نوع پوشینه یا پوشک به طور کلی از 2 بخش اساسی ساخته شده. *هسته و *شاسی.

هسته قسمت وسط پوشینه است که ادرار و مایع را جذب و نگه داری میکند. شاسی قسمتی است که بدنه پوشینه را شکل میدهد و هسته را منسجم نگه میدارد.شاسی بخشی از پوشک است که با پوست در تماس است.

هسته خود از 3 بخش تشکیل شده. *لایه فوقانی. *لایه توزیع . *هسته جاذب.

لایه فوقانی لایه بالایی هسته است که در تماس با پوست قرار میگیرد و به طور اختصاصی برای انتقال سریع مایعات به بخش مرکزی هسته طراحی شده است.همچنین طراحی آن جهت نرم و در عین حال عاری از رطوبت بودن است. در برخی از انواع پوشینه ها این لایه شامل لوسیون برای محافظت بیشتر و کاهش سوزش میباشد.

لایه توزیع بلافاصله در زیر لایه فوقانی قرار دارد . مایعی را که لایه فوقانی به سرعت از سطح پوست دور کرده است لایه توزیع به طور مساوی در کل هسته پوشک برای جذب بهتر هدایت میکند .

هسته جاذب لایه درونی پوشک است که معمولا ترکیبی از پالپ پوسته سلولز و گرانول پلی آکریل است و وظیفه جذب هر چه بیشتر و ذخیره ادرار و مایعات را بر عهده دارد. بزرگترین بهبود طراحی در دهه 1980 توسعه پلیمر های سوپر جاذب بود که قدرت جذب فراوانی دارند. ضمن اینکه این پلیمرها رطوبت را به دام می اندازند و اجازه برگشت به لایه توزیع و لایه فوقانی را نمی دهند. بنابراین از احتمالات بثورات پوستی و سوختگی کم میشود. به اضافه اینکه سلولز کمتر و کمتری نیاز میشود که این امر به کاهش وزن و حجم پوشک یا پوشینه بسیار کمک میکند.

شاسی پوشک نیز خود متشکل از *لایه پشتی و* بخش مازاد است.

لایه پشتی یا صفحه پشتی ،لایه ی بیرونی مقاوم در برابر آب است و مانع از عبور مایعات از پوشک و نشت روی لباس یا محیط اطراف میشود.

بخش مازاد شامل پنل های جانبی کشش و سیستم های اتصال و نوار و کاف های پا میباشد.

طراحی پوشینه ها متفاوت است اما چارچوب اصولی همه یکسان است.عناصر طراحی مهم اغلب شامل پنل های جانبی کشش و سیستم های چفت و بستی هستند که قادرند پوشک را به طور مناسب حول لگن نگه دارند تا از نشت ها جلوگیری شود. انعطاف پذیری و کفی های جانبی برای جلوگیری بیشتر در مقابل نشت طراحی شدند.

علاوه بر دو بخش نامبرده اصلی یعنی شاسی و هسته ، در هر دو بخش مقدار کمی از چسب ها برای اتصال قطعات اجزا با هم برای اطمینان از عملکرد و یکپارچگی کلی استفاده میشود. در برخی محصولات ویژگی هایی مانند طرح ها عطرها ممکن است اضافه شود.

کاربردهای پوشینه بزرگسال (پوشک بزرگسال)

 

افراد مبتلا به بی اختیاری ادرار و مدفوع

خانم های باردار

خانم های مبتلا به مشکلات زنان مانند افتادگی مثانه

افراد دمانس یا درگیر اختلالات روانی و ذهنی

اسهال شدید

مسیر های طولانی یا در هنگام سفر برای استفاده نکردن از سرویس های غیر بهداشتی

جراحی و موارد استراحت مطلق یا نیمه مطلق

کادر درمان در شیفت های شلوغ و طولانی

مجریان برنامه های زنده طولانی و سخنرانی ها و جلسات

            

تاثیرات روانی پوشینه بزرگسال (پوشک بزرگسال)

مزایای زیاد پوشک های بی اختیاری بزرگسال باعث شده که اطمینان خاطر و آرامش روانی را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورند.در طول شب احساس راحتی و خواب آسوده را فراهم میکنند. دیگر نگرانی دسترسی به سرویس بهداشتی در اماکن عمومی و معذب بودن در مهمانی ها برطرف میشود. حتی نگرانی دسترسی سریع به سرویس بهداشتی در منزل. پوشک بزرگسال با جذب بالا یکی از محصولات انقلابی است که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

ثمره پوشینه بزرگسال یا پوشک بزرگسال آرامش خاطر و افزایش اعتماد به نفس است.

 

چگونه درمنزل پوشک بزرگسال فوری بسازیم؟

الگوی اول

یک تیشرت سایز مصرف کننده را مانند مراحل زیر تا کنید و بین آن یک عدد پوشک نواری قرار دهید.ترجیحا از یک تیشرت نخی استفاده کنید . پوشک بزرگسال فوری شما آماده است.

 

          

 


 

الگوی دوم

مانند شکل زیر در میان یک حوله یک عدد پوشک نواری قرار دهید یا حوله دیگری را تا کنید و دو طرف وسط حوله را با چین دادن به هم نزدیک کنید.            

   

                            

راهکارهای اقتصادی مصرف پوشک بزرگسال

اولین و مهمترین نکته برای کاهش هزینه ها انتخاب سایز مناسب پوشینه بزرگسال است چراکه سایز کوچک موجب آزردگی مصرف کننده و ایجاد زخم در محل های تحت فشار میشود و لذا مصرف کننده تمایل به تعویض زود به زود دارد.  همچنین اگر سایز بزرگ باشد خوب بر اندام مصرف کننده هماهنگ نمیشود و اصطلاحا پس میدهد در نتیجه تصور میشود کیفیت پایین است و اشتباها درگیرخرید نوع گران تر میشوند در حالیکه ممکن است سایزمناسب همان جنس کیفیت لازم را برای آن شخص داشته باشد. نکته مهم دیگر انتخاب نوع مناسب است .یعنی دقت شود کدامیک از انواع شورتی یا چسبی برای مصرف کننده کارایی و سهولت بهتری دارد. انتخاب مناسب یعنی حداکثر بهره برداری از جنس و صرفه جویی در خرید. نکته کارآمد دیگر که به خصوص در مورد استفاده از پوشک های شورتی کمک کننده است ، استفاده همزمان از پوشک نواری است. به این صورت که یک عدد پوشک نواری را داخل پوشک شورتی قرار داده و استفاده میکنند لذا در مورد وعده های ادرارو اسهال رقیق فقط پوشک نواری تعویض میشود و پوشک بزرگسال اصلی مجددا تمیز و قابل استفاده است.راهکار اقتصادی دیگر مصرف ترکیبی است بدین صورت که مثلا درمنزل از چسبی یا یک نوع سبک تر استفاده شود و برای مهمانی یا بیرون از منزل از پوشک شورتی با جذب بالاتر.

نکته بسیار مهم در مورد خرید و مصرف پوشک بزرگسال این است که انتخاب جنس خوب و با کیفیت شاید در نگاه اول کمی گران تر به نظر برسد اما کیفیت بالای محصول در دراز مدت با بازدهی بالا هزینه را برمیگرداند. ضمن اینکه راحتی همه جانبه مصرف کننده را به همراه دارد.

برای دریافت انواع پوشک بزرگسالان شورتی و چسبی با بهترین قیمت و کیفیت با فروشگاه آنلاین الوپوشک تماس بگیرید .

استفاده از این مقاله تنها با ذکر منبع مجاز است .

www.alopooshak.com

ارسال نظر